Späť hore
Zdieľať

Čo je Kratom

admin 24. septembra 2021 0 komentárov

Čo je Kratom

Čo je Kratom? Kratom v latinčine Mitragyna Speciosa je tropická rastlina alebo aj strom, ktorý má dlhú históriu ako aj napríklad koka v južnej Amerike. Kratom rozdelujeme podla farby listov, ktoré boli z rastliny strihané a v základe sú to červené, biele a zelené listy. Každý samostatný zber a jeho farba má samozrejme svoje špecifické účinky.

Zatiaľ čo sa Mitragyna Speciosa po stáročia používa v tradičnom a ľudovom liečiteľstve a to hlavne v oblasti skoro celej Juhovýchodnej Ázie a jej okolia, tak súčasný stav a doba sa mení, keďže sa dostal z jeho rodnej zemi do celého sveta !

Jeho popularita každým dňom rastie a začína ho využívať čoraz viac ľudí.

– Využívajú ho aj športovci ako doping, hlavne pre posunutie prahu bolesti a zvýšenie motivácie (nespadá do zoznamu kontrolovaných látok).

– Podporuje pamäť, vytrvalosť a lepšiu koncentráciu, no a všeobecne je výborný aj na zábavu, relax a sex.

– Kratom pomáha aj ľuďom, ktorí majú psychické ťažkosti, ale aj poruchu spánku a tiež vie pomôcť aj črevnými a žalúdočnými problémami. V neposlednom rade Kratom užívajú ľudia, ktorí sa chcú zbaviť závyslosti na tvrdých drogách.

„ Už približne viete čo je Kratom ale poďme ďalej “

Niečo z histórie Kratomu

Rastlina alebo strom Mitragyna Speciosa, známy hlavne ako Kratom pochádza z rodu kávovníkov a rastie v Juhovýchodnej Ázii – konkrétne v Malajzii, Indonézii a Papuy Novej Guiney.

A „Kratom“ už ako ho poznáme my, čiže prášok pochádza z Thajska, avšak tam ho naneštastie v roku 1943 zakázali, lebo zasahoval do štátneho rozpočtu a ukrácal vládu o dane z ópia. No a keďže na ópium boli dane uvedené už dávno a na Kratom nie, tak radšej prášok v krajine pripísali k zakázaným látkam.

Strom Mitragyna Speciosa

Samotný strom Mitragyna Speciosa môže dorastať do výšky až 25 m, jeho kmeň je obvykle rovný s hladkou sivou kôrou a môže dorásť do priemeru až 100 cm. Listy stromov sú tmavozelené, lesklé a po úplnom rozvinutí, majú oválny tvar so špičkou na konci listu. Kvety zvyknú vyrastať v trojiciach a na konci konárov.
Takto môže vyzerať strom, ktorý sa prirodzene vyskytuje v tamojších lesoch.


„ V dnešnej dobe však existuje mnoho pestovateľov, ktorí pestujú viaceré odrody a poskytujú rastlinám špecifické podmienky pre ich kvalitnú úrodu a zachovanie typických vlastností pre každú odrodu zvlášť 

 

Využitie Kratomu

Kratom sa zvyčajne pije podobne ako čaj alebo sa konzumuje v kapsuliach, podobne ako niektoré prírodné výživové doplnky. V dnešnej dobe sa už dá kúpiť nie len na internete, ale aj v kamenných obchodoch hlavne v USA, no jedíný problém, ktorý tento prášok obnáša je žiaľ legislatíva, ktorá zasiahla už mnoho krajín a dáva Kratom do kategórie zakázaných látok.

Druhy Kratomu 

Rovnako ako iné rastliny, aj Mitragyna Speciosa má niekoľko rôznych odrôd. Všeobecne možno Kratom rozdeliť podľa farby zberu na červený, biely
a zeleny
.

– Červený Kratom – väčšinou spôsobuje sedáciu a pôsobí skôr uvoľnujúco
– Biely Kratom – má čisto vysoký stimulačný účinok
– Zelený Kratom – je niekde v strede a má stimulačno-euforicé účinky

 

„ Dôležité je vedieť, že každá odroda rastie v iných a špecifických podmienkach a tým pádom má jedinečný obsah alkaloidov a tiež odlišné účinky!

 

Pokračujte ďaľej a zistíte čo je Kratom“

 

Účinok podľa farby listov


Červený Kratom

Tento Kratom je vďaka svojej povahe a jeho účinkom najpopulárnejší po celom svete. Po užití červeného Kratomu sa dostaví pocit uvoľnenia a jemnej sedácie podľa dávky. Je to Kratom vhodný skôr na ten večer pri oddychu s priateľmi, ale v menšom množstve môže pôsobiť aj jemne stimulujúco.
Používa sa aj na tlmenie fyzickej bolesti a pomáha aj na úzkosť a depresiu.

– potláča úzkosť
– dobrý na stres
– pomáha na črevné problémy
– na spánok (vačšia dávka)
– potláča bolesti kĺbov a iné typy bolestí

Biely Kratom

Kratom z bielych listov je historicky najviac úžívaným našimi predkami z oblasti Ázie a to hlavne na tvrdú prácu a veľa energie.
Tento Kratom rozhodne stojí za to vyskúšať a pomáha hlavne ľuďom, ktorí potrebujú byť stále pripravení, flexibilní a majú veľa práce. Napríklad si ho môžete ráno vychutnať namiesto kávy.

– energický
– jemná eufória
– potláča stres a úzkosť
– pomáha na koncentráciu

Zelený Kratom

O tomto druhu by sa dalo povedať, že je takým pomyselným stredom medzi bielym a červeným Kratomom.
Zelený Kratom teda zahrňuje viacero účinkov, ktoré sa líšia hlavne od veľkosti užitej dávky. Táto široká škála účinkov, od energie cez eufóriu až k príjemnej sedácie robí tento druh veľmi oblúbeným hlavne na zábavu v spoločnosti ľudí s priateľmi, ale aj doma s rodinou.
Zelený Kratom je perfektný na prvý zážitok s touto rastlinou, hlavne preto, že je krásne variabilný.

– eufória
– potláča úzkosť
– odstraňuje stres
– potláča všetky typy bolestí
– energia
– príjemná sedácia (vačšia dávka)
– komunikatívnosť

Tento blog sme vytvorili hlavne pre to, aby sme vyplnili medzeri v informovanosti o Kratome, zabránili zneužívaniu a predaju pod klamlivým marketingom od rôznych českých, slovenských a maďarských predajcov.

Existuje mnoho nemenovaných webových stránok, ktoré sú vytvorené tým istým majiteľom a tieto eshopy prinášajú zle uskladnený produkt v katastrofálnych podmienkach na celý stredoeurópsky trh a k tomu sú na stránkach aj nepravdivé a zavádzajúce informácie. Presne proti takýmto stránkam sa oplatí bojovať a ako inak ako čistou pravdou!

Biely Kratom - Zelený Kratom - Červený Kratom

Biely Kratom – Zelený Kratom – Červený Kratom

„  Teraz už viete čo je Kratom “

Viac o účinkoch sa dočítate TU

 

Všetky údaje a informácie uverejnené na týchto webových stránkach sú len informatívne. Prevádzkovateľ zároveň prehlasuje, že všetky informácie (texty, fotografie, mapové podklady a ostatné dáta) boli získané z voľne dostupných zdrojov