Späť hore
Zdieľať

Výroba Kratomu

admin 24. septembra 2021 0 komentárov

Výroba a spracovanie Kratomu

Výroba Kratomu aj napriek tomu, že Kratom má históriu trvajúcu celé storočia tak nie je poriadne  vedecky preskúmaný.

Vedci a medzinárondné organizácie po celom svete, vidia Kratom ako zaujímavý botanický exemplár s pozoruhodnými vlastnosťami a v poslednej dobe začína upriamovať táto rastlina na seba veľa pozornosti.

Je teda stále väčšia šanca a možnosť uskutočnenia podrobnejšeho výskumu.

Tým, že je Kratom prírodná botanická látka, teda nie je syntetizovaný v laboratóriu, tak nemôže byť patentovaný žiadnym výrobcom liekov. V skutočnosti spoločne s ľudmi táto rastlina existuje na svete už vyše tisíce rokov.

Mnohých z vás určite zaujíma ako sa vlastne Kratom ako taký vyrába a akým procesom si musí prejsť, aby dosiahol takej formy ako ho už poznáme.

Výroba Kratomu

Mitragyna speciosa

“ Ako si teda podrvené listy tohto vzácneho stromu, rastúceho v Juhovýchodnej Ázii nachádzajú cestu až k vám domov? Poďme sa na to pozrieť pekne od začiatku ako prebieha výroba Kratomu! „

Životné prostredie rastliny je významným faktorom pri jej pestovaní a následnej výrobe kratomu. V zrelosti môže strom Mitragyna speciosa za ideálnych podmienok dorásť až do výšky 25 a niekedy až 30 metrov.

Listy sú lesklé, majú tmavo-zelené sfarbenie a sú pomerne veľké.
Pretože Mitragyna Speciosa je vždy-zelená rastlina, jej listy po zbere rýchlo dorastajú, čo umožňuje produkciu Kratomu po celý rok.

Stromu sa najviac darí v teplom a vlhkom prostredí, kde je dostatok slnečného svetla a preto je táto rastlina rozšírená hlavne na tropických ostrovoch, ako je napríklad Borneo.

 

Priebeh zberu a výroba

Akonáhle listy dosiahnu ideálnu zrelosť, vo veľkom množstve sa strihajú alebo trhajú. Čerstvosť surových listov je pri výrobe Alfa-Omega, pretože mení fytochemickú koncentráciu zodpovednú za vlastnosti rastliny. Ako napríklad červené odrody Kratomu zvyčajne pozostávajú z dospelých listov, zatiaľ čo biele sa zvyčajne produkujú z tých mladších.

Aby sa vyrobil kvalitný Kratom, listy musia najskôr prejsť fázou sušenia na slnku alebo v tieni. Tento proces je dôležitý, pretože od doby sušenia a postupu sa následne odvýja výsledok kvality a účinkov.

Hneď potom ako sú listy už suché, môžu sa rozomleť alebo podrviť na jemnejšiu štruktúru ako je napríklad čaj a následne sa použije špeciálna technológia, kde sa listy pomelú do formy v akej ich už poznáme.

Prebrali sme si teda celý základný proces, ktorým si listy rastliny musia prejsť. Existuje ešte mnoho spracovaní a spôsobov ako sa Kratom vyrába, ktoré ešte nepoznáme a umožnujú dodať aj inú chuť, vôňu, farbu, ale hlavne účinok.

 

Všetky údaje a informácie uverejnené na týchto webových stránkach sú len informatívne. Prevádzkovateľ nezodpovedá za správnosť, úplnosť a aktuálnosť informácií, ktoré sa na webových stránkach nachádzajú.

 

 

Všetky údaje a informácie uverejnené na týchto webových stránkach sú len informatívne. Prevádzkovateľ zároveň prehlasuje, že všetky informácie (texty, fotografie, mapové podklady a ostatné dáta) boli získané z voľne dostupných zdrojov